Menü Bezárás

MAFOSZ FOTÓMŰVÉSZETI NYÁRI EGYETEM

Szeretettel tárjuk a nagyközönség elé azt a programtervet, amivel klubunk pályázott a MAFOSZ FOTÓMŰVÉSZETI NYÁRI EGYETEM megrendezéséért.

 MAFOSZ FOTÓMŰVÉSZETI NYÁRI EGYETEM VÁC, 2015. JÚLIUS 4.-11.

Tisztelt Elnökség, Tisztelt Közgyűlés!

A FORTE FOTÓKLUB VÁC tagságának nevében ajánlom VÁC városát a FNyE rendezésének helyszínéül.

Településünk csodálatos természeti környezetben fekszik, több évezredes történelmi múlttal, hangulatos utcákkal, számos egyedi épülettel, múzeummal, galériával, hangverseny teremmel. Városunk központi elhelyezkedése miatt az ország minden pontjáról könnyen megközelíthető.

Szállás lehetőségként tökéletes helyszín Cházár András Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Kollégium és Gyermekotthon Vác Március 15. tér 6. (Főtér).http://www.chazar.hu/

Középkori alapokon XVII.-XVIII. századi patinás épület, tágas udvarral, XIX. századi iskola épülettel, színpados díszteremmel, modern tornacsarnokkal, parkolási lehetőséggel. Az étkeztetésnek étteremmel.

A rendezvény másik központja a Madách Imre Művelődési Központ Vác dr. Csányi L. krt. 63. ,  http://www.mimk.vac.hu/ , melyben helyt kapott a színházterem (500 személyes), kamaraterem, számos különböző terem és kiállítási galéria. A MAFOSZ SZALON helyszíne a Tükör Terem lenne, a bemutatkozó tárlatunknak és későbbiekben a FNyE kiállításának az Aula ad helyet.

Vác Város polgármesterét Fördős Attilát előzetesen tájékoztattam a rendezvényről, támogatta a gondolatunkat, csakúgy mint a Tuorinform Iroda helyi vezetője Papp Ildikó.

Program tervezet:

 • Városnéző fotóséta a vezetésemmel, kívánság szerinti több útvonalon.
 • Püspöki palota termeinek, kertjének, pincéjének látogatása.
 • A Székesegyház tornyának, esetleg kupolájának látogatása.
 • Kálvária, gyurgyalagok
 • Hétkápolna, kegyhely, források, 3 tó…
 • A Familia Gladiatoria római gladiátor harcművészet bemutatója.http://www.gladiator.at/
 • Tradició Céhalapítvány kézműves foglalkozása.http://kezmuves.info/strtpg.html
 • Váci Huszár és Nemzetőr Bandérium.https://sites.google.com/site/vhnb48/home
 • A volt váci Forte Fotókémiai Rt. gyárlátogatása

Kirándulások:

Továbbá még:

 • Fotósviadal
 • A váci fotózás történetének bemutatása váci előadókkal
 • Sportesemények, zene, tánc, színház, múzeumok látogatása.
 • Egyéb aktuális helyi események

A XIII. Hóman Bálint Numizmatikai Szabad Egyetemet a Tataiakkal közös rendeztük 2011-ben Vácott, melynek lebonyolításában részt vettem egy tagtársammal. Így szereztünk némi gyakorlatot hasonló események megvalósításában.

Mindet elkövetünk, hogy ez az egy hét Vácott minden résztvevőnek maradandó, kellemest élményt nyújtson.

Várjuk a számunkra kedvező döntésüket.

Tisztelettel: a tagság nevében Cservenák Péter a Forte Fotóklub Vác vezetője

Vác, 2015. február hó.

 

 

 

 

 

 

 

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás